5 sposobów by skutecznie zniszczyć dobry sen

Wszędzie rady na dobry sen. A co jeśli większość z nas robi wszystko, by ten sen zaburzyć? Sen jest bardzo bardzo ważny dla naszego zdrowia i funkcjonowania na co dzień.  Podczas snu ciało odpoczywa i regeneruje się.  Oto przewrotne rady jak zniszczyć dobry sen!


1. Oglądaj dużo TV, zwłaszcza przed pójściem spać.  Mówi się,  że co najmniej 2 godziny przed snem powinniśmy się odłączyć od sztucznego promieniowania z ekranów telewizora,  laptopa czy telefonu. Żeby zakłócić funkcjonowanie i wchodzenie w fazę snu wystarczy przed snem patrzeć się w telefon.  


2. Napij się kawy. Nic dodać nic ująć.  Kofeina pobudza organizm. Jeśli napijesz się jej na noc,  nie zaśniesz łatwo.  Co najlepsze, mocna herbata działa podobnie. Mi wystarczy yerba mate lub zielona herbata, bym zasnąć nie mogła. 


3. Rozmyślaj o kłopotach.  Analizuj to co złe.  Myśl o tym jaki kto jest okropny, dlaczego taki jest,  jak mógłby to zmienić.  Ktoś inny,  nie ty. Myślenie negatywne odbiera siły, stresuje organizm przez co nie może wejść w głębszą fazę snu. Jest ciągle w stanie walki, czuwania.


4. Obejrzyj horror czy thriller. To dostarczy tyle strachu i negatywnych emocji, że będziesz się trząsł. Nie zaśniesz łatwo, a nawet jeśli – koszmary gwarantowane. Jest to też powiązane z punktem pierwszym. Promieniowanie z telewizora + straszydła na ekranie, oj to nie skończy się dobrze.


5. Chodź późno spać z pełnym żołądkiem.  O 21? O nie…! Koniecznie siedź co najmniej do 24. Najzdrowszy sen jest przed północą,  a tego przecież nie chcemy. Żeby się nie wyspać, mieć boleści brzucha i utrudniony sen, najedz się ciężkostrawnych rzeczy tuż przed pójściem do łóżka. Organizm sam zgłupieje, bo nie będzie wiedział co robić – trawić, spać czy już w ogóle przełączyć się na tryb dnia?


To co – wiesz już Ci robić? ;) Wiesz już co wpływa na dobry sen?Dodaj komentarz  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.