Co to znaczy metoda małych kroków?

Wiele razy zdarza nam się mieć wielkie plany na wielkie przedsięwzięcia. Od teraz nie jem słodyczy! Nie palę! Chodzę wcześnie spać.


Piękne plany vs. rzeczywistość. Do batonika jednak ciągnie, a wieczorem puszczają fajny film w telewizji.


Metoda małych kroków  zakłada by zrezygnować z wielkich planów, z przenoszenia gór, póki nawet nie radzisz sobie z małym pagórkiem. Objadasz się słodyczami – możesz zastanowić się by jeść słodycze raz dziennie. Czyli jem słodycze, ale o wyznaczonej porze. Później nie tykam słodyczy. Gromadzę wokół siebie śmieci stertę – co mogę zrobić by ograniczyć ich produkcję? Nie do zera, ale zmniejszyć ich ilość.


Jeśli postawimy przed sobą zero jedynkowe podejście, bardzo szybko zorientujemy się, że jesteśmy zero. Czujemy się jak zero. Bo ciężko zmienić wszystko na raz, na hurra.

Metoda małych kroków, a nawet kroczków pozwala utrzymać lub przejąć kontrolę nad swoim życiem. Metoda małych kroków sprawdza się niemalże wszędzie, w każdej dziedzinie, w każdym celu! Nie muszę być supermanem, nie muszę być super hiper najlepsza. Mogę w swoim tempie zmieniać siebie, dać sobie czas.

Lepiej powoli małymi krokami pomyśleć nad zmianami. Powoli, konsekwentnie do celu. Metoda małych kroków zakłada, że nie musisz się spieszyć pędzić i ścigać. Zrób to po swojemu, w swoim tempie i dla siebie.Dodaj komentarz  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.