Czym jest przebudzenie duchowe?

Czym jest przebudzenie?  Czym jest przebudzenie duchowe?  Czym jest przebudzenie mentalne?
Budda mówił,  że przebudzenie jest po prostu brakiem cierpienia.
Przebudzenie to stan szczęścia. Przebudzenie to brak strachu. Strach zamieniamy jest na zaufanie i moc.

Przebudzenie to uświadomienie sobie po co tu jesteśmy.  Przebudzenie to bycie w drodze.  To oddawanie się pasji. To robienie zwykłych czynności z miłością i skupieniem.  Przebudzenie to bycie w tu i teraz.  Przebudzenie to zobaczenie siebie i innych w innym świetle.

Przecież spójrz,  ten najbardziej wkurzający i denerwujący człowiek – śpi.  On tylko śpi.  Jest najdalej od przebudzenia.  I najbardziej cierpi. Jemu należy współczuć.  On śpi głęboko.  A moim zdaniem przez sen nigdy nie jest się szczęśliwym.

Przebudzenie to zobaczenie świata takim jakim stworzył go Bóg.  Przebudzenie to oddanie się Bogu.  To zaufanie do życia.  To oczekiwanie najlepszej opieki od strony Boga. Bóg mnie stworzył i on mnie prowadzi.
Przebudzenie jest rodzajem mocy, która mieszka w tobie. Przebudzenie to chęć,by działać i żyć.  Przebudzenie to wdzięczność za to, co się ma. Przebudzenie to możliwość,  by się rozwijać i dawać z siebie to, co najlepsze.  Przebudzenie to wiara,  że życie i los się mną opiekują.  Przebudzenie to przekonanie,  że nie jestem tu przez przypadek.
Myślę,  że przebudzenie duchowe to po prostu miłość.  Miłość,  która jest w nas, w pozytywny sposób zalewa nas od środka i wychodzi tez na zewnątrz.  Do innych ludzi. Przebudzenie duchowe jest doświadczeniem prawdziwej miłości.  Przebudzenie to dawanie z siebie dobra,  uczciwości i przyjaźni.  Przebudzenie to wiara w siebie i poczucie jedności ze światem.
Mało kto budzi się naprawdę.  Mało kto potrafi naprawdę kochać.  Za to wielu wielu ludzi,  poprzez zrozumienie i szczerą chęć, może zrobić krok w kierunku przebudzenia. Bo przebudzenie to dobre życie.

 Dodaj komentarz  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.