Detoks dla włosów. Jak to zrobić w 3 dni? I po co? Mój detoks i zdjęcia.

Kiedy przeczytałam o detoksie dla włosów wiedziałam, że muszę to przetestować. Raz, że z ciekawości, to owszem. Ale przede wszystkim moje włosy ostatnio były przeciążone. Układały się ładnie, były proste i gładkie – lubię taki efekt. Prawdą jednak było też to, że musiałam je myć codziennie lub nosić związane w kucyk.

Jak przeprowadzić detoks dla włosów w domu?

To bardzo proste.

Kupujemy szampon oczyszczający. Ja kupiłam szampon Alterra z węglem aktywnym do włosów przetłuszczających się. Włosy myjemy trzy dni z rzędu tym oczyszczającym szamponem. Nie nakładamy na włosy nic. Dosłownie nic. Odżywek, serum, masek, mgiełek. Nic. Tylko oczyszczający szampon – mycie codziennie przez 3 dni z rzędu. Po trzech dniach włosy myjemy (możemy użyć tego samego szamponu lub innego) i nakładamy bardzo treściwą maskę na pół godziny.

Ja w pierwszy dzień detoksu włosy umyłam dwukrotnie i wysuszyłam naturalnie. Według mnie to ważne spojrzeć jak się układają bez żadnej stylizacji i wspomagaczy.

Po co wykonać detoks dla włosów?

*by zobaczyć w jakim są stanie tak naprawdę. Czasami jeśli za każdym razem nakładamy na nie silikonowe serum i maski, wyglądają ok. Ale jakie są naprawdę?

*by na nowo rozpoznać potrzeby włosów. Czy są suche? Jak wyglądają końcówki bez wspomagaczy?

*by odciążyć włosy. Moje włosy były przeciążone nawilżającym szamponem, maskami i serum, których nakładałam naprawdę sporo po rozjaśnianiu włosów farbą.

*by dać odpocząć włosom.

*by włosy na nowo chciały „pić” specyfiki na włosy. Taki detoks sprawi, że to co nałożymy na czwarty dzień ładnie się wchłonie i zadziała.

Detoks dla włosów w 3 dni – moje spostrzeżenia i efekty.

3 dni detoksu dla włosów to jeszcze dla mnie za długo. Włosy po pierwszym umyciu były odciążone. Przy drugim spuszone, a już trzecie mycie spowodowało, że ciężko było je rozczesać. Ewidentnie brakowało im nawilżenia i poślizgu od serum.

Włosy tak jak się spodziewałam, okazały się być suche i źle znosiły sam oczyszczający szampon.

3 dzień tylko szampon, totalna susza i spuszenie

Dwa razy pozostawiłam włosy do wyschnięcia naturalnie, raz wysuszyłam suszarką. Jednak wygląd włosów był w obu przypadkach podobny.

Na czwarty dzień nałożyłam maskę do włosów suchych i zniszczonych na 50 minut (wystarczy 30 min). Włosy piły jak szalone i maskę i późniejsze serum. Po tym zabiegu odzyskały blask i wygładzenie.

czwarty dzień, po masce i serum

Czy powtórzę detoks dla włosów? Oczywiście! Ale póki co ograniczę się do jednego dwukrotnego mycia szamponem oczyszczającym, a nie aż 3 dni z rzędu.

czwarty dzień – nawilżenie, włosy gładkie


Dodaj komentarz  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.