Jak dobrze zorganizować swój czas?

Często mija dzień, jeden, drugi, trzeci. A my mamy wrażenie, że czas umyka nam przez palce. Ucieka przez sito. Zaraz a gdzie zniknął ten dzień i poprzedni? Przecież ja nic nie zrobiłam!


Sposób na dobrą organizację dnia wydaje się być prosty a i satysfakcja gwarantowana.


Poprzedniego dnia spisuję czynności, które chciałabym zrobić następnego dnia. A tego dnia wykreślam je z listy. Okazuje się, że całkiem dużo tego jest i całkiem dużo udaje mi się zrobić!


A jakie to czynności? Podstawowe! Wpisuje odkurzanie, zrobienie zakupów (tu może się przydać ich lista) czy zajęcie się szafką, do której ostatnio nikt nie zaglądał. Na liście mogą się tez znaleźć przyjemności, zwłaszcza jeśli należymy do typu osób, które wszystkim się zajmują, a sobą.. w ostatniej kolejności, czyli w  sumie nigdy. Może kąpiel, spacer albo wyjście do kosmetyczki?


Czasami taka lista będzie się składała z 20 punktów. Wtedy wystarczy to co nie wykreślone przepisać na następny dzień i zająć się tym w pierwszej kolejności. Czasami pod jeden punkt podchodzi gromada innych i wtedy nasza lista może mieć 3 punkty ale wielkie. Nie ma sensu wtedy dopisywać kolejnych, jeśli wiemy, że dnia nam nie starczy.


Mega satysfakcja wynika z tych list. Okazuje się, że podczas jednego dnia w sumie robimy tak wiele! Pamiętajmy też, że nie jesteśmy robotami. Mamy prawo do odpoczynku, potknięć i wyrabiania nawyków w swoim tempie. Polecam robienie listy każdemu.Dodaj komentarz  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.