Jak słuchać serca

Mam jedną pewność.  Jestem ze sobą zawsze.  I zawsze będę.  Mam siebie na własność.  Mam swoje życie,  ciało i umysł.  Co robią inni? Co osiągną inni? Czym się inni zajmują?  Owszem , to może być ekscytujące. Podglądać ich życie,  pytać i uczyć się. 

Lecz pewność mam jedną.  Życie innych ludzi jest ich życiem.  Ja wiem, że siebie mam. Ja wiem ze mam swoje życie. Co czują i myślą inni? Mogę przypuszczać i zgadywać.  Lecz to co w sercu wiem tylko o sobie. Jestem ze sobą cały czas. I jestem dla siebie cały czas. Jestem otwarta na to co mówi moje serce.

Dusza szepcze. Nie wrzeszczy i nie rozkazuje.  Jeśli chcesz słuchać serca i duszy musisz się wsłuchać.  Musisz być otwarty na prawdę.  Prawda o sobie samym może być na początku bolesna.  A więc nie jestem taki silny jak myślę?  A więc w sumie szczęśliwy też nie jestem? Prawda ma działanie oczyszczające. I mieszka w sercu. Może przyjść wtedy kiedy zrozumiesz, że  masz siebie, jesteś tu dla siebie, a jedyną prawdziwą wartość ma miłość.  Dodaj komentarz  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.