Jaki magnez wybrać? Najlepsze formy magnezu

Jaki magnez wybrać – ten z apteki, internetu czy że sklepu ze zdrową żywnością? Odpowiedź jest prosta. Możesz kupić ten z allegro albo z apteki czy innego sklepu. Wybierz tylko ten, który ma dobre wchłanianie, odpowiedni dawkę i być może – smak. Nie każdy z poniższej listy może Ci odpowiadać, dlatego spróbuj wybrać odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb. Nie zapominaj też o magnezie w produktach spożywczych  – nie tylko są pyszne ale zawierają magnez i inne potrzebne Ci minerały.

Jaki magnez wybrać? Najlepsze formy magnezu

Taurynian magnezu magnezu

Sprawdzi się, jeśli masz problemy sercowo – naczyniowe. Ta forma magnezu działa zapobiegawczo, chroni przed arytmią serca. Taurynian magnezu wchłanianie się łatwo. Tauryna w połączeniu z magnezem stabilizuje błony komórkowe. I co jest też sporym plusem – ten rodzaj magnezu nie zadziała przeczyszczająco.

Chelat magnezu – glicynian magnezu

Przyda się, gdy masz spore niedobory magnezu. Jest mało prawdopodobne, by ta forma magnezu wywołała biegunkę.

Cytrynian magnezu

Dodatek cytryny do magnezu to bardzo dobry pomysł. Magnez w tej formie łatwo się wchłonie, aż w około 90%. Cytrynian magnezu działa lekko przeczyszczająco, dlatego pomoże na przykład przy zaparciach.

Jabłczan magnezu

Jest to zdecydowanie moja ulubiona forma magnezu. Ma delikatny smak, dobrze się wchłania i nie powoduje biegunki. Uważam to za ważną kwestię, szczególnie gdy pracujesz albo chcesz gdzieś wyjść. Ta forma magnezu zawiera kwas jabłkowy. Z pewnością po wypiciu mikstury z jabłczanem magnezu nie będziesz czuć się zmęczony.

Chlorek magnezu

Chlorek magnezu nie kojarzy mi się zbyt dobrze ze względu na jego smak i działanie (biegunka przy wypiciu większej ilości wody z magnezem). Sporym plusem chlorku magnezu jest wchłanianie i wspomaganie pracy nerek oraz przyspieszenie metabolizmu.

Węglan magnezu

Węglan magnezu, w połączeniu z kwasem solnym w żołądku, zmienia się w chlorek magnezu. Węglan magnezu posiada właściwości zobojętniające kwas, więc prawdopodobnie nie na bawisz się niestrawności czy zgagi. Sporym minusem tej formy magnezu jest jego wchłanialność, ponieważ wynosi zaledwie 30%.Magnez
Uściski,

Ania