Jestem uziemiona i jest świetnie!

Czy byłaś kiedyś uziemiona i cieszyłaś się z tego powodu? Ja także! Jest lato, wyjdź na dwór i czyj się dobrze.

Czym jest uziemianie?

Uziemianie to nic innego jak zapewnienie sobie pewnej ochrony, którą zapewnia kontakt bosymi stopami z podłożem. Czyli ziemią, trawą, piaskiem a nawet betonem i cegłą (niemalowane i nie powlekane) i płytkami ceramicznymi. Jakby co asfalt, drewno, guma, plastik, winyl nie uziemią Cię.

Uziemianie dostarcza dodatkowych elektronów w celu neutralizacji nadmiaru wolnych rodników. Bezpośredni kontakt z ziemią ma to zapewnić. Pewnie wiesz, że powierzchnia Ziemi przewodzi elektryczność a ujemny ładunek podtrzymywany jest przez różne czynniki choćby (wiatr, burza).

Czyli powierzchnia Ziemi jest ogromnym zbiornikiem wolnych elektronów a bezpośredni kontakt z Ziemią pozwalają docierać im do ciała. Aby mogły jednak do twojego ciała dotrzeć, musisz zdjąć buty (chyba że masz takie na skórzanej podeszwie – te przewodzą elektryczność).

Co co mogę zrobić aby się uziemiać?

Wyjdź na dwór, zdejmij buty (skarpetki jakby co też) i spaceruj po trawie czy piasku. Jakby Ci siebie chciało to usiądź na krześle, poczytaj książkę czy gazetę albo usiądź i korzystaj ze słońca.

Korzyści z uziemiania:

  • działa przeciwutleniająco,
  • przyspiesza gojenie ran,
  • łagodzi ból,
  • zmniejsza wpływ naturalnych pól elektromagnetycznych (ich źródłem są urządzenia elektroniczne, czyli telefony, komputery i WiFi, które teraz jest praktycznie wszędzie),
  • polepsza sen,
  • łagodzi stan zapalny.

Jeśli nie możesz się uziemiać, zawsze możesz kupić specjalną matę uziemiającą. jest to dobry sposób na uziemianie, ale jeśli tylko masz możliwość – wybierz pierwszą wersję i wyjdź na dwór. Powodzenia!

Źródło: Dobry tłuszcz, Joseph Mercola

Uściski,

AniaDodaj komentarz  

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *