Kim jestem?

Cześć!

Mam na imię Ania, mam 23 lata. Mieszkam w Szczercowie – w miejscowości niedaleko Bełchatowa jeśli mówi Ci to coś więcej.

Jako dziecko nie lubiłam chodzić do szkoły, z perspektywy czasu widzę, że miałam problemy z przystosowaniem się do jej wymogów. Mimo to poszłam na studia pedagogiczne. Wybrałam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, gdyż wydawało mi się, że najbardziej nadaję się do pracy z małymi dziećmi. Na razie zrobiłam licencjat z tego kierunku i ukończyłam podyplomówkę z oligofrenopedagogiki. Bardziej pod kątem przyszłej pracy niż dlatego, że chcę pracować z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Jest to dla mnie dość przygnębiająca praca – po prostu współczuję takim dzieciom i w mojej ocenie to smutna i ciężka praca. Czy będę pracować w szkole czy przedszkolu – czas zweryfikuje.

Wracając do tematu szkoły – od chodzenia do niej zdecydowanie bardziej wolę spędzać czas w kuchni, przygotowując ciasta czy inne słodkości. Uwielbiam piec ciasta, torty, ciastka z przeróżnymi składnikami. Czasem lubię też coś ugotować: pyszne spaghetti, zrobić wege kotlety czy zapiekankę z brokułem.

Jeśli chodzi o moje zdrowie, to od dziecka chorowałam, jeździłam po lekarzach – na kontrole, zastrzyki i znowu kontrole. Do kompletu gdzieś od 2017 roku doszła także niedoczynność tarczycy. Krótko mówiąc moje zdrowie zawsze było liche.

Głównie z powodu słabej tarczycy zaczęłam lepiej dbać o siebie. Przyjmuję dobre suple, robię koktajle z różnymi dodatkami o których będę pisać. Efekty są, ale pewnie byłyby znacznie lepsze, gdyby nie dieta. Kocham piec i jeść różne smakołyki, które niekoniecznie mają dobry wpływ na zdrowie. Mimo to nadal interesuję się medycyną naturalną, czytam artykuły i lepiej dbam o siebie.

Na blogu znajdziesz zatem przepisy na śniadania, słodkości i dania na ostro. Dla zainteresowanych tematyką zdrowia będę zamieszczać artykuły o tematyce związanej z medycyną naturalną. Moje hasło to:
Zrób coś dobrego.
Zrób coś dobrego dla siebie.

Zrób coś dobrego dla innych.
Czym jest ten Blog?
Ten blog to miejsce dla Ciebie jeśli lubisz dobre rzeczy. Dobre dla ciała i dla duszy. Jedzenie i dobre słowo. Ciepło w środku zimy.
Kuchnia łączy ludzi, łączy pokolenia. Smaki mieszają się, zmieniają a niektóre zostają na zawsze. Nikt nie robi takiego jabłecznika czy pomidorowej jak babcia? Od kiedy pamiętamy ciężko było dorównać domowym jagodziankom czy pączkom.
Wmiksuj się w koktajl czy masło orzechowe. Zrób prawdziwe ciastka lub chleb. Upiecz odświętne ciasto. Daj mu swoją dobrą energię. Ona do ciebie wróci. Jedzenie robione w domu smakuje inaczej niż to robione przez maszyny. Spróbuj, przekonaj się. Zrób coś dobrego dla siebie. Zadbaj o siebie. Wypij odżywczy koktajl, ugotuj zupę według pięciu przemian.

Mam nadzieję, że zrobisz coś dobrego dla siebie – ciasto albo może coś dla zdrowia :)

Blog tworzę wspólnie z siostrą. Bardzo różnimy się od siebie, ale przecież życie też jest pełne przeciwieństw …. i smaku. Na tym Blogu ten smak sam będziesz mógł poczuć.

Jeśli jesteś zainteresowana, zajrzyj do mnie czasem ;)

Pozdrawiam,

Ania Indygo