Kim jestem?

Cześć!

Mam na imię Ania, mam 23 lata. Mieszkam w Szczercowie – w miejscowości niedaleko Bełchatowa jeśli mówi Ci to coś więcej.

Jako dziecko nie lubiłam chodzić do szkoły, z perspektywy czasu widzę, że miałam problemy z przystosowaniem się do jej wymogów. Mimo to poszłam na studia pedagogiczne.  Wybrałam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, gdyż wydawało mi się, że najbardziej nadaję się do pracy z małymi dziećmi. Na razie zrobiłam licencjat, nie pracuję i robię podyplomówkę z oligofrenopedagogiki.  Bardziej pod kątem przyszłej pracy niż dlatego, że chcę pracować z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Jest to dla mnie dość przygnębiająca praca – po prostu współczuję takim dzieci i jest to dość smutne. Czy będę pracować w szkole czy przedszkolu – czas zweryfikuje.

Od chodzenia do szkoły zdecydowanie bardziej wolę spędzać czas w kuchni, przygotowując ciasta czy inne słodkości. Uwielbiam piec ciasta, torty, ciastka z przeróżnymi składnikami. Czasem lubię też coś ugotować: pyszne spaghetti, zrobić wege kotlety czy zapiekankę z brokułem.

Jeśli chodzi o moje  zdrowie, to od dziecka chorowałam, jeździłam po lekarzach –  na kontrole, zastrzyki i znowu kontrole. Do kompletu gdzieś od 2017 roku doszła także niedoczynność tarczycy. Krótko mówiąc moje zdrowie zawsze było liche.

Głównie z powodu słabej tarczycy zaczęłam lepiej dbać o siebie. Przyjmuję dobre suple, robię koktajle z różnymi dodatkami o których będę pisać. Efekty są, ale pewnie byłyby znacznie lepsze, gdyby nie dieta. Kocham piec i jeść różne smakołyki, które niekoniecznie mają dobry wpływ na zdrowie. Mimo to nadal interesuję się medycyną naturalną, czytam artykuły i lepiej dbam o siebie.

Na blogu znajdziesz zatem przepisy na śniadania, słodkości i dania na ostro. Dla zainteresowanych tematyką zdrowia będę zamieszczać artykuły o tematyce związanej z medycyną naturalną.

Zrób coś dobrego.

Zrób coś dobrego dla siebie.

Zrób coś dobrego dla innych.
Czym jest ten Blog?
Ten blog to miejsce dla Ciebie jeśli lubisz dobre rzeczy. Dobre dla ciała i dla duszy. Jedzenie i dobre słowo.  Ciepło w środku zimy.
Kuchnia łączy ludzi, łączy pokolenia. Smaki mieszają się, zmieniają a niektóre zostają na zawsze. Nikt nie robi takiego jabłecznika czy pomidorowej jak babcia? Od kiedy pamiętamy ciężko było dorównać domowym jagodziankom czy pączkom.
Wmiksuj się w koktajl czy masło orzechowe. Zrób prawdziwe ciastka lub chleb. Upiecz odświętne ciasto. Daj mu swoją dobrą energię.  Ona do ciebie wróci.  Jedzenie robione w domu smakuje inaczej niż to robione przez maszyny. Spróbuj,  przekonaj się.  Zrób coś dobrego dla siebie. Zadbaj o siebie. Wypij odżywczy koktajl, ugotuj zupę według pięciu przemian.

Mam nadzieję, że zrobisz coś dobrego dla siebie – ciasto albo może coś dla zdrowia 🙂

Blog tworzę wspólnie z siostrą. Bardzo różnimy się od siebie, ale przecież życie też jest  pełne przeciwieństw …. i smaku. Na tym Blogu ten smak sam będziesz mógł poczuć.

Jeśli jesteś zainteresowana, zajrzyj do mnie czasem 😉

Pozdrawiam,

Ania Indygo