Na początek uświadom sobie, że… Czy warto przejmować się oceną ego?

Na początek uświadom sobie, że innych nie obchodzisz ty. Jakkolwiek może to strasznie brzmieć…  To wiadomość optymistyczna! 


Uświadom sobie,  że inni ludzie oceniają cię globalnie.  Nie zwracają tak uwagi na twoje włosy,  każdy paznokieć i zagięcia na koszuli.  Uświadom sobie, że inni są skoncentrowani na sobie. Dokładnie tak samo jak ty jesteś na sobie!


Większość  ludzi ma takie big ego over everything, że naprawdę myśli tylko o sobie samym! Oceny, oceny, oceny. Ego, ego, ego gdzie ty jesteś jak widzę, że cie nie ma?! To tylko wierzchołek góry lodowej. Nasze zmartwienia oceną wydają się być bezpodstawne.


Ilekrotnie będziesz przejmować się odpryskiem lakieru na paznokciu i źle ułożonym włosem przypomnij sobie o tym. Innych mało obchodzisz ty bo są tak zajęci sobą.  I ewentualnym myśleniem co ty o nim myślisz! !! Naprawdę.  


Nauczono nas bezustannie oceniać.  Oceniać krytycznie.  Myśleć o sobie w krytyczny sposób.  Inni – dokładnie tak jak my- boją się ocen i są nakierowani na siebie.   Wniosek jest prosty – ego do kąta. Nie nastraszysz już nas. Bo inni są dokładnie tacy jak my jesteśmy.Dodaj komentarz  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.