Najważniejsze wartości w moim życiu

 

Miłość i wolność.
Miłość 
Miłość do siebie.
Z miłości do siebie bierze się siła i chęć, by tak samo kochać innych ludzi i świat.
Miłość w znaczeniu kochania siebie, każdej chwili i dziękowania za to, co się ma. Co się ma. W każdym sensie – materialnym i niematerialnym. Chociażby za to, że mam co jeść i siedzę w ciepłym domu. Za to że jest Bóg, który czuwa nade mną i nigdy mnie nie zostawił – nawet wtedy kiedy miałam złe myśli.
Wolność
Mogę być tym kim zechcę.
Mogę być sobą.
Nie muszę być marionetką na usługach korporacji.
Nie muszę gonić za marchewką, której nigdy nie uda mi się złapać.
Sama mogę decydować o sobie i zorganizować moje życie czy mój zawód.
Wszechświat daje ci to co myślisz.  Ja widzę,  że jestem kochana, a dobry Bóg się mną opiekuje. Myślę o sobie, że jestem wolna jak ptak. Mam mnóstwo możliwości.  Ode mnie zależy co wybiorę i jak urządzę moje życie.
Miałam taki sen. Samolot leciał pomiędzy blokami, które były niemalże obok siebie.  Szczelina pomiędzy nimi była wąska i co dziwne bardzo, bardzo ciemna. Samolot leciał pomiędzy nimi w małej szczelnie,  ledwo się mieszcząc. Przeleciał, na końcu szybując do góry już swobodnie, lecąc w jasne błękitne niebo.
Rozumiesz?
Samolot to ty. Szczelina to twoje życie. Jest ciemno, trudno, ledwo można się przedostać.  Ale jeśli ci się to uda, a to wymaga trochę pracy, żeby nie wlecieć w czyjś balkon,  to wylatujesz na prostą, ku jasności,  ku światłu, ku słońcu.  I wtedy jesteś już wolny, lecisz w dobrą stronę,  a przyjazny wiatr pcha cię naprzód.


Dodaj komentarz  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.