Postanowienia na nowy rok. Czyli jak idą Twoje noworoczne cele?

O postanowieniach noworocznych słyszysz z różnych stron: telewizja, czasopisma, blogi albo znajomi informują Ciebie jakie mają cele na zbliżający się rok. Zwykle mówi się o nich po świętach Bożego Narodzenia, gdy zbliża się Sylwester. W końcu nadchodzi ten Nowy Rok i wszystkie plany….. No właśnie, co się z nimi dzieje? Zapominasz o nich po kilku tygodniach czy działasz dalej?

Jeśli masz chwilę, zajrzyj na mój profil na Instagramie (kliknij tutaj – możesz zostawić serduszko, komentarz albo mnie zaobserwować lub po prostu nic nie robić). Nie masz Insta? Zerknij na Facebooka :)

nowy rok nowe postanowienia

Postanowienia na nowy rok i wymówki

Nowy rok mija błyskawicznie, już mamy prawie połowę stycznia. Niektórzy już mają ferie, inni muszą jeszcze trochę poczekać. W międzyczasie karnawał, pod koniec lutego Tłusty Czwartek. I zaraz marzec i wiosna. Później w kwietniu Wielkanoc, i tak dalej do końca roku. Urodziny, imieniny, brak czasu albo jakaś inna dobra wymówka do odłożenia noworocznych postanowień na kolejny tydzień.

W tym roku: schudnę, będę regularnie ćwiczyć, będę więcej spędzać czasu z rodziną/ dziećmi, nie będę …..

Które postanowienie jest TWOJE? Nie twojej mamy, siostry, męża czy kogoś innego. Twoje postanowienie, to które czujesz, że powinnaś zrealizować. Nigdzie nie jest powiedziane, że musisz coś zrobić. Ale jeśli naprawdę chcesz czegoś dokonać, postaraj się by było to, czego Ty pragniesz.

Nie kombinuj

Dobrze, masz już wybrany cel na ten rok. Cel, który chcesz osiągnąć powinien być dostosowany do Ciebie i możliwości. Powiesz sobie „W tym roku będę codziennie chodzić na siłownię i ćwiczyć” (chociaż w tamtym roku nie ćwiczyłaś w ogóle, nawet w domu). Czy to jest możliwe do realizacji? Raczej nie. Raczej, bo są osoby, które wezmą się za siebie i rzeczywiście będą chodzić na tą siłownię. Mam nadzieję i życzę im, żeby na prawdę ćwiczyli przez cały rok a nie tylko styczeń. Bo często tak właśnie jest – ludzie robią postanowienia i je realizują tylko na początku.

Wracając jednak do tematu, postanowienia rób takie, które jesteś w stanie zrealizować. Jeśli nie jesteś w stanie codziennie ćwiczyć, to rób to 3 razy w tygodniu. Spróbuj coś zrobić  małymi krokami a będzie łatwiej.

Jeść zdrowo

Jedno z noworocznych postanowień – jeść zdrowo

Postanowienia na ten miesiąc

Gdy noworoczne postanowienia się nie udają, zrób postanowienia na miesiąc. Na początku miesiąca spisz cele, które chcesz osiągnąć. Może to być nawet jeden cel, ale taki, z którego osiągnięcia będziesz miał satysfakcję. Chcesz ograniczyć cukier? Napisz to! Pomyśl, jak możesz to osiągnąć? Może nie kupować gotowych słodyczy i batoników, tylko zrobić je samemu? Albo stopniowo zmniejszyć ilość cukru którą dodajesz do herbaty?

Wybór należy do Ciebie

Nie musisz czekać do nowego roku albo innej okazji by zmienić coś w życiu. Zrób to TERAZ. Nie czekaj do poniedziałku, nowego miesiąca. Nie musisz robić też postanowień i celów które chcesz osiągnąć. Powiedz sobie ZROBIĘ TO.

Nie szukaj wymówek, nie odkładaj czegoś na później. Zacznij żyć tu i teraz.

Nowy rok

Love, Ania