Sok z selera naciowego i pomarańczy

sok z selera naciowego

Odżywczy sok z selera naciowego – zielony sok z pomarańczy i warzyw

Dzień warto zacząć od czegoś zdrowego. Proponuję Ci dobry, odżywczy zielony sok z selera naciowego, pomarańczy i natki pietruszki. Jak dla mnie – pychotka :). Seler i pietruszka są wyczuwalne, ale ich smak łagodzą pomarańcze. Sok dobrze zadziała na odporność. Do gotowego soku polecam dodać imbir lub cynamon, które zadziałają rozgrzewająco (cytrusy mają tendencję do wychładzania ciała).

Polecam też koktajl z sokiem pomarańczowym w roli głównej, też jest pyszny i znacznie szybszy w przygotowaniu. Pozdrawiam <3

Jeśli masz chwilę, zajrzyj na mój profil na Instagramie (kliknij tutaj – możesz zostawić serduszko czy komentarz). Nie masz Insta? Może polubimy się na Facebooku ?

zdrowy sok na śniadanie

Sok z selera naciowego

Zdrowy i dobry sok, od którego warto zacząć dzień.
Czas przygotowania: 30 min
Łączny czas: 30 min
Porcje: 2 porcje
Autor: Ania Indygo

Składniki

  • 1 opakowanie selera naciowego (około 500g)
  • 4 duże pomarańcze
  • 1 pęczek natki pietruszki

Wykonanie

  • Składniki dokładnie myję, np. w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Pomarańcze dzielę na mniejsze części, tak aby zmieściły się w wyciskarce.
  • Ze składników wyciskam sok – na zmianę wrzucam składniki. Przy selerze trzeba uważać i nie dodawać go zbyt dużo naraz. Podobnie z pietruszką – można ją przeciąć na mniejsze kawałki.
  • Do soku można dodać np. imbir lub cynamon. Polecam tą opcję szczególnie zimą.


Dodaj komentarz  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Oceń przepis