To co myślą o tobie ludzie prawdopodobnie wcale nie mówi o tym jaki ty jesteś

To co myśli świat prawie zawsze nie jest prawdą.  Nie jest prawdą o tobie. Bo jaka jest prawda?


Przecież ty wiesz jaki jesteś.  Co lubisz robić?  O czym marzysz? Kim jesteś?  Co pragniesz osiągnąć?  Czym się martwisz?  A czego boisz?  A jakie jest twoje hobby? 


Nie powie ci tego ciocia, praca i konto w banku. Zastanów się.  Zapytaj sam siebie.  Zapytaj na głos.  Pomyśl – oni nie wiedzą.  Oni nie znają ciebie. 

Ludzie są zestresowani, zmęczeni,  zawaleni pracą. Jak obciążeni umysłowo, niedomagający mogliby ocenić cię prawidłowo ? Do tego dochodzi ego, dochodzi oprogramowanie i zaprogramowanie na wynajdowanie wad. Dochodzą ich własne uprzedzenia,  lęki i przesądy.  


Oglądamy się na innych i szukamy ich odpowiedzi wtedy kiedy sami siebie nie znamy.  Jednak świat nie wie jaki ty jesteś.  Świat jest tak samo zagubiony. Może bardziej… bo przecież każdy sam mierzy się ze swoimi demonami. Każdy ma sam swoją historię do opowiedzenia. 


Nie szukaj odpowiedzi w społeczeństwie. Odnajdź siebie. I niech już nic nie przesądza i nie wmawia ci jaki ty jesteś.  Oni nie wiedzą.  Naprawdę.  

Poznaj siebie. Nie pytaj innych jaki ty jesteś. Jak można kogoś poznać? Jak można poznać siebie? Poprzez przebywanie z kimś. Czas spędzony z nim. Więc spędź ten czas właśnie ze sobą. Poznaj siebie zamiast innych prosić o złote rady.Dodaj komentarz  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.